Hint Intermedia dla Vattenfall Polska

Projekt był elementem ogólnoeuropejskiego procesu integracji witryn Vattenfall na wspólnej platformie technologicznej.

Do zadań Hint Intermedia należało:

 • zarządzanie projektem wdrożeniowym;
 • zapoznanie i wyszkolenie pracowników Hint Intermedia w zakresie obsługi europejskiej platformy Vattenfall;
 • stała współpraca ze szwedzkim biurem intranetowym Vattenfall (Web Office) w zakresie preferowanych rozwiązań;
 • analiza potrzeb użytkowników intranetu w Polsce;
 • analiza i selekcja treści poprzedniej witryny intranetowej;
 • zorganizowanie grupy projektowej spośród pracowników kilku spółek Vattenfall;
 • zaprojektowanie nowej struktury układu treści;
 • przygotowanie prototypu nowej strony na wspólnej europejskiej platformie technicznej Vattenfall;
 • wybór i uzupełnienie treści nowej strony przeprowadzony wspólnie z grupą projektowa;
 • przygotowanie elementów graficznych oraz interaktywnych schematów organizacyjnych;
 • doradztwo w zakresie redakcji i układu tekstów;
 • ustalenie zakresu obowiązków edytorów oraz ich przeszkolenie.

 

Przeniesienie i uporządkowanie witryny intranetowej tak dużej organizacji jaką jest Vattenfall było bardzo skomplikowanym i wielowątkowym procesem. Należało uwzględnić potrzeby licznych jednostek organizacyjnych oraz spółek działających pod marką Vattenfall w Polsce. Całość procesu była prowadzona w konsultacji ze szwedzkim biurem Vattenfall, tak aby jak najlepiej wykorzystać doświadczenia z innych krajów. Za technologię informatyczną odpowiadała niemiecka spółka technologiczna Vattenfalla. W efekcie powstała funkcjonalna witryna służąca kilku tysiącom pracowników w Polsce, oparta na wspólnej, nowoczesnej i bardzo elastycznej platformie realizującej ideę „One Vattenfall”. Przeanalizowanych i przeniesionych zostało kilka tysięcy dokumentów i tekstów, przeprowadzono kilkanaście szkoleń dla ok. 50 edytorów witryny.
Obecnie Hint Intermedia sprawuje opiekę nad witryną, wspomagając realizacje graficzne, prowadząc kursy doszkalające dla edytorów w zakresie wykorzystania narzędzi edycyjnych, tworzy archiwa dokumentów oraz doradza w kwestii kierunków rozwoju komunikacji intranetowej.

Proces przeniesienia i koordynacji prac w Polsce, został bardzo wysoko oceniony przez Centralę Vattenfall, w efekcie czego konsultant z ramienia Hint Intermedia został zaproszony do europejskiej grupy konsultacyjnej Vattenfall w zakresie rozwoju platformy intranetowej oraz internetowej.  

Aktualności

Serwisy mobilne i responsive design w ofercie HINT

Przygotowaliśmy ciekawe rozwiązania dla serwisów mobilnych w technologii responsive design. Od wiosny 2013 roku wszystkie nasze produkcje są w 100% responsywne.

Nowy folder produktowy HINT

Z przyjemnością przedstawiamy nowy folder produktowy naszej Agencji. Folder powstał dzięki wkładowi całego naszego zespołu. Znajdziecie w nim opisy naszych produktów, zdjęcia nas samych :) oraz wybrane realizacje.

Hint jest dumny ze współpracy z Sue Ryder

Nasz zespół jest dumny z możliwości pracy dla jednej z najszacowniejszych fundacji na świecie Fundacji Sue Ryder. Uruchomiliśmy dla Fundacji serwis www i wspieramy jej komunikację elektroniczną.