Wyjątkowy konkurs Chopin Garage Band

To jedyny taki konkurs związany z Rokiem Chopinowskim!!!

„- Pamiętam, jak twórca Jarocinów z najlepszych lat – Walter Chełstowski mówił, że czeka na nowych Chopinów. Mogę powtórzyć te słowa po latach, z mniejszym stopniem metaforyczności” – mówi Paweł Sito z Fundacji Nowe Media, jeden z członków jury, a przez długie lata animator i rozkręcacz kultury młodzieżowej w Polsce. 
W zalewie wydarzeń, publikacji i konkursów organizowanych w roku Wielkiego Romantyka propozycja Fundacji Nowe Media wydaje się zaskakiwać oryginalnością, wielogatunkowością i otwartością na kreatywność. 

Chopin Garage Band to propozycja dla młodych /ciałem i duchem, bądź tylko jednym z nich/ ludzi z zacięciem artystycznym lub rozwiniętą pomysłowością. To wirtualny internetowy konkurs dla lubiących muzykę, obraz, fotografię i film. Wszystko to z inspiracją najsłynniejszego na świecie polskiego artysty może dać szansę artystycznego podboju świata nowemu pokoleniu młodych zdolnych polskich twórców.

Zasada konkursu jest najprostsza z możliwych: pomyśl – stwórz – wyślij – wygraj. Organizatorzy czekają na prace w trzech kategoriach:

1.Muzyka. Mogą to być zarówno utwory wykonywane akustycznie jak i tworzone z użyciem wyłącznie komputera. Mogą to być własne wykonania „kawałków” mistrza Fryderyka, utwory inspirowane /napiszcie na czym ta inspiracja polegała/, lub mixy, remixy, żarty muzyczne. Pełna dowolność, byle nie pomylić z utworami konkurentów.

2.Video. Prosty klip do utworu? Pejzaż mazowieckiej drogi z wierzbą co kilka taktów czy fantastyczna wizualizacja wygenerowana na nowoczesnym programie graficznym? Komórką, czy znalezioną na strychu kamerą niemalże z Jego czasów? I nie ważne, podobnie jak i w innych kategoriach czy uczestnik konkursu jest studentem szkoły artystycznej, czy podejmującym się po raz pierwszy takiego rodzaju wyzwania. Liczy się pomysł. No i wykonanie.

3.Fotografia/Obraz/Kolaż. Mimo, że teoretycznie ta konkurencja wydaje się najłatwiejsza to jednak z powodu spodziewanej największej liczby zgłoszeń tu jest miejsce dla prawdziwych kreatorów: co wymyślić, żeby kojarzyło się z Chopinem a wygrało z całą resztą. Więcej podpowiadać już nie należy…

Na stronie konkursu www.chopingarageband.pl startujący znajdą przykładowe fotografie, wizualizacje, oraz utwory muzyczne wykonane przez znanych artystów. Mogą one posłużyć jako inspiracje, albo do powiedzenia sobie „Będę lepsza/lepszy!”. Także pod tym adresem udostępnione są wykonania utworów, które mogą bez narażania na kłopoty prawne służyć do wykorzystania we wszelkiego rodzaju przeróbkach, mixach czy zabawach dźwiękowych, lub do zrobienia wizualizacji. Również na stronie podane są informacje prawne dotyczące tej sfery życia w czasach Kultury Remixu.

Wśród jurorów znajdują się m.in. Tomasz Sikora, Wojciech Konikiewicz, Kobas Laksa, Wojciech Prażmowski, Paweł Sito i Bożena Sitek.

Chopin Garage Band został przygotowany przez HINT we współpracy z ToDesign, InnerVision i Diprocon na zlecenie Fundacji Nowe Media.

Aktualnie kopia serwisu dostępna jest pod adresem chopingarageband.hint.pl

 

 

Aktualności

Serwisy mobilne i responsive design w ofercie HINT

Przygotowaliśmy ciekawe rozwiązania dla serwisów mobilnych w technologii responsive design. Od wiosny 2013 roku wszystkie nasze produkcje są w 100% responsywne.

Nowy folder produktowy HINT

Z przyjemnością przedstawiamy nowy folder produktowy naszej Agencji. Folder powstał dzięki wkładowi całego naszego zespołu. Znajdziecie w nim opisy naszych produktów, zdjęcia nas samych :) oraz wybrane realizacje.

Hint jest dumny ze współpracy z Sue Ryder

Nasz zespół jest dumny z możliwości pracy dla jednej z najszacowniejszych fundacji na świecie Fundacji Sue Ryder. Uruchomiliśmy dla Fundacji serwis www i wspieramy jej komunikację elektroniczną.